• راهبردهای مذهبی امام هادی (ع) برای ایجاد همگرایی اسلامی
    اتحاد و انسجام اسلامی یکی از نیازهای اساسی مسلمانان و مایه عزت و ترقی جامعه آنان است. در آموزه‌های قرآن و سیره معصومان (ع) نیز بر اتحاد تأکید شده و راهکارهای متفاوتی برای تحقق آن توصیه شده است. در این میان سیره امام هادی (ع)و اهتمام ایشان به برقراری وحدت و انسجام مسلمانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • امام هادی علیه‌السلام و گسترش شبکه‌های شیعه در قم، ری و خراسان
    اتحاد و انسجام اسلامی یکی از نیازهای اساسی مسلمانان و مایه عزت و ترقی جامعه آنان است. در آموزه‌های قرآن و سیره معصومان (ع) نیز بر اتحاد تأکید شده و راهکارهای متفاوتی برای تحقق آن توصیه شده است. در این میان سیره امام هادی (ع)و اهتمام ایشان به برقراری وحدت و انسجام مسلمانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • ویژه نامه زیارت غدیریه

محتويات مرتبط
اخبار > نرم افزار ره توشه ذاکرین دو + دانلود
 


شماره خبر :٣٨٨٩٣٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/06/16    ا   ١٢:١٠
 
نرم افزار ره توشه ذاکرین دو + دانلود
شامل 1) اشعار ولادت و شهادت 14 معصوم علیهم السلام 2) متن کامل کتاب شریف منتهی الامال اثر شیخ عباس قمی (رحمه الله ) حاوی زندگینامه ،مناقب ،کرامات ،معجزات،اصحاب ،فرزندان ومقتل معصومین 3) تطور و تحول شعر فارسی4) معرفی بنیاد توسط بنیاد دعبل عرضه شد.
شبکه و پایگاه تخصصی امام هادی علیه السلام : نرم افزار ره توشه ذاکرین دو + دانلودشامل 1) اشعار ولادت و شهادت 14 معصوم علیهم السلام 2) متن کامل کتاب شریف منتهی الامال اثر شیخ عباس قمی (رحمه الله ) حاوی زندگینامه ،مناقب ،کرامات ،معجزات،اصحاب ،فرزندان ومقتل معصومین 3) تطور و تحول شعر فارسی4) معرفی بنیاد توسط بنیاد دعبل عرضه شد.
این نرم افزار در 2 نسخه اندروید و جاوا قابل نصب در تلفن های همراه از طرق سایت شعر هیئت به نشانی www.deabel.net قابل دریافت است

نحوه استفاده از این نرم افزار :
پس از دانلود نرم افزار از سایت شعر هیئت و انتقال آن به حافظه تلفن همراه آن را نصب کنید و از طریق آیکون بنیاد دعبل خزاعی وارد برنامه شوید.

معرفی کتاب ،مولف و آثار او:
کتاب منتهى الآمال، اثر محدّث نامى، حاج شیخ عباس قمى (حدود 1359-1290ق) است، که درباره زندگانى پیامبر گرامى اسلام و خاندان بزرگوار آن حضرت به نگارش درآمده و یکى از بهترین و مستندترینِ کتاب‏ها در این موضوع است. این کتاب ارزشمند، از زمان نگارش آن (به سال 1350 ق) تاکنون ده‏ها بار به چاپ رسیده و به زبان‏هاى عربى، اردو و... نیز ترجمه شده و همواره مورد استقبال خوانندگان عام و خاص قرار گرفته است.
محدث قمى در این کتاب از معتبرترین منابع روایات و گزارش‏هاى تاریخى، حدیثى، رجالى، تفسیرى، تراجم، انساب و... استفاده کرده و گلچینى از روایات، کتب سیره و... را درباره چهارده معصوم(علیهم السلام) گردآورى کرده است. وى براى استوارى متن، از سروده‏هاى شاعران و دستاوردهاى علماى لغت، صرف و نحو و دانشمندان علم نسب و جغرافى دانان نیز بهره گرفته است.
از آنجا که این کتاب در دهه پایانى عمر محدث قمى(ره) به نگارش آمده، لذا از استوارى بیشترى برخوردار بوده و نویسنده، روایات ضعف و منفرد را نقل نکرده است.محدث قمى در رابطه با سیره امام حسین(ع) به موضوع سیره نگارى و نحوه آن پرداخته و اهتمام او در راستى و درستى نقل احادیث، تاریخ و سیره گذشتگان روشن است
شيخ عباس قمي،محدث خبير و عالي مقام
اين كتاب يكي از تاليفات گرانقدر مرحوم محقق مخلص و بزرگ شيخ عباس قمي صاحب مفاتيح الجنان است
عالم رباني مرحوم شيخ عباس قمي (ره) كه نامش براي همه‌ي ما آشنا است از علماي خير و مخلص و بسيار موفق بود كه همه‌ي عمر پربركت خود را علي الدوام به تحقيق و بررسي علوم اسلامي، و نشر فرهنگ اسلام با بيان و قلم پرداخت، و به عنوان محدث بزرگ، و خاتم المحدثين شهرت يافت.
اين مرد بزرگ به سال 1294 قمري (116 سال قبل) در قم متولد شد، و در سال 1359 ه.ق در سن 65 سالگي (بعد از نصف شب 23 ذيحجه) در نجف اشرف ازدنيا رفت، و قبر شريفش در ايوان سوم ناحيه‌ي شرقي صحن شريف مرقد مطهر حضرت علي (ع) كنار قبر استادش آيت‌الله محدث نوري قرار دارد.
وي در قم پس از كسب علوم مقدماتي، به سال 1316 ه.ق عازم نجف اشرف گرديد و در حضور اساتيد بزرگ حوزه‌ي علميه نجف به ادامه‌ي تحصيل پرداخت و به پيشرفتهاي فوق‌العاده‌اي دست يافت، و در آن حوزه‌ي بزرگ، بيشتر در درس آيت‌الله حاج ميرزا حسين نوري حاضر مي‌شد و اكثر اوقاتش را در محضر اياشن به تحقيق و بررسي و استنساخ تاليفات محدث نوري مي‌پرداخت.
در همان دوران جواني آثار نبوغ و درايت و عشق به مطالعه و تحقيق از چهره‌اش آشكار بود، و در اوج پرهيزكاري و پاكي بسر مي‌برد، و از خصوصيات زندگي او اينكه: عشق و علاقه خاصي به نشر احكان و فرهنگ اسلام با بيان و قلم داشت، و همواره از شهري به شهر ديگر مسافرت مي‌كرد و منبر مي‌رفت و كتاب مي‌نوشت.
مرحوم آيت‌الله حاج شيخ آقا بزرگ تهراني (صاحب كتاب الذريعه) كه در نجف اشرف مدتي با محدث قمي، هم حجره بود، درباره‌ي او مي‌نويسد: «من سه سال جلوتر از محدث قمي به نجف‌اشرف رفتم، و دو سال جلوتر از او به حوزه‌ي درس محدث نوري پيوستم، از همه‌ي علماء بيشتر با محدث قمي مانوس بودم و مدتها در حجره يكي از مدارس علمي نجف اشرف، زندگي مي‌كرديم، در اين مدت او را يك انسان نمونه، كامل، دانشمند و فاضل يافتم و براستي كه عنصري ارزشمند، پرهيزكار، متواضع، خوش اخلاق، پارسا و سليم النفس بود، او به سال 1322 ه.ق به ايران مراجعت كرد و به تاليف و تصنيف كتابهاي اسلامي همت گماشت، و به سال 1331ه.ق به مشهد مقدس رفت و در جوار مرقد حضرت امام رضا (ع) سكونت كرد، و به تاليفات خود ادامه داد، او دايما مشغول نوشتن بود، عشق سرشاري به نوشتن و تحقيق و تدوين داشت بطوري كه هيچ چيزي نمي‌توانست او را از اين كار بازدارد، تا اينكه پس از مراجعت از سومين سفر حج به قم، بعضي از علماء از وي خواستند تا براي تحكيم و گسترش حوزه‌ي علميه قم در كنار آيت‌الله العظمي شيخ عبدالكريم حايري بماند، او اجابت كرد و در قم ماند و از اصحاب آيت‌الله حايري (ره) بود و به عنوان يكي از ياران مخلص و باوفاي او خوانده مي‌شد. .

تاليفات محدث قمي
محدث خيبر، حاج شيخ عباس قمي (ره) در تاليف و تصنيف و ترجمه‌ي كتابهاي اسلامي، يد طولايي داشت، و مي‌توان گفت: در عصر خود در اين راستا نهضت فرهنگي عظيمي در شيون مختلف اسلامي پديد آورد و با كوشش‌هاي محققانه و خستگي‌ناپذير خود، ميراث فرهنگي بزرگي را به يادگار گذاشت، تاليفات او را كه بعضي داراي چند جلد قطور است تا شصت و سه عدد ذكر كرده‌اند  .
كه در اينجا به ذكر نام بعضي از آنها مي‌پردازيم:
1الانوار البهيه.
2مفاتيح الجنان.
3بیت الاحزان
4تتمه المنتهي.
5سفينه البحار (2 جلد).
6الكني و الالقاب (3 جلد).
7كحْل البصر.
8تحفه الاحباب.
9فوايد الرضويه.
10ذخيره العقبي.
11ذخيره الابرار.
12سبيل الرشاد.
13نفس المهموم.
14ترجمه مصباح المتهجد شيخ طوسي (ره).
15كتاب حاضر

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
تازه ها
راهبردهای مذهبی امام هادی (ع) برای ایجاد همگرایی اسلامی
امام هادی علیه‌السلام و گسترش شبکه‌های شیعه در قم، ری و خراسان
ظهور حضرت هادى، غروب هجران است
بیان واقعیت‌های عالم در «زیارت جامعه کبیره»/ دلیل وقوع کرامات توسط امام هادی(ع)
برنامه پاکیزه پیرامون امام هادی (ع) ویژه اندروید
برنامه زندگینامه امام هادی علیه السلام (علی النقی)
ویژه نامه میلاد امام هادی علیه اسلام
دانلود والپیپرهای ولادت امام هادی (علیه السلام)
رمزگشانی امام هادی علیه السلام از راز روزهای هفته
ویژه نامه ماه خدا در سیره امام خوبی ها امام هادی علیه السلام
ویژه نامه زیارت غدیریه
پیام‏های تبریک به مناسب میلاد امام هادی علیه السلام
نرم افزار ره توشه ذاکرین دو + دانلود
فراخوان شعر با موضوع امام رضا ، امام هادی ، امام جواد، امام حسن عسگری علیهم السلام
ارائه 42 هزار کتاب اسلامی در سایت‌ امام هادی (ع)
مبلغی که از سوی امام هادی(ع) به ری آمد
همایش ملی سبک زندگی امام هادی(ع) در واحد سمنان آغاز به کار کرد
همایش ملی سبک زندگی امام هادی(ع) در سمنان برگزار می شود
انسان 250 ساله ، کتابی که باید خواند + دانلود
هدیه امام هادی (ع)به اهل تهران
همایش ملی سبک زندگی امام هادی(ع)
امام جواد علیه‌السلام؛ دشمن نفاق
میلاد امام دهم شیعیان امام علی النقی فرخنده باد
گفتار از استاد رحیم پور ازغدی پیرامون اهانت به پیامبر اعظم + دانلود
كنگره سراسری امام محمدتقی(ع) در خرم‌آباد برگزار می‌شود
تعداد برگزیدگان کنگره ملی شعر امام هادی (ع) به 15 نفر افزایش یافت
همایش ملی سیره پژوهی امام هادی برگزار می شود
یك بهانه دست خدا بدهید
طراحان و بازیگران کمپین امام نقی چه کسانی بودند؟ + تصاویر
تخریب بزرگترین حرم شیعیان در شمال آفریقا + فیلم و تصاوير
بقیع از آغاز تا همین امسال
کنگره بین المللی امام علی النقی
زندگاني امام علي الهادي عليه السلام
شرح حدیثی از امام هادی علیه السلام توسط آیت‌ الله مجتبی تهرانی
اصابت گلوله خمپاره به شهر كاظمين 7 شهيد و 40 مجروح برجاي گذاشت
اهانت به امام هادي(ع) مي‌تواند يک اهانت استراتژيک محسوب شود
هدف اصلي هتک حرمت‌ ها مخالفت با ولايت ائمه (ع) است
بازی آن‌لاین "شلیک به مرتد" + لینک
شعبده باز گستاخ و معجزه امام
15 فضیلت امام هادی علیه السلام